Řidič skočil před nezabrzděnou dodávku, přimáčkla jej ke zdi muzea

  10:48
Dopravní nehodu, při které řidiče zranila jeho vlastní dodávka, vyšetřují policisté z Prostějova. Muž se snažil vlastním tělem zastavit nezabrzděný vůz, který se rozjel ze svahu.

Řidiči se po zaparkování rozjela nezabrzděná dodávka. Když se ji snažil tělem zastavit, přimáčkla ho ke zdi domu. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek před jedenáctou hodinou dopoledne na prostějovském náměstí T. G. Masaryka, kde muž dodávku zaparkoval.

„Před vystoupením vůz dostatečně nezajistil a ten se poté na mírně svažitém místě samovolně rozjel směrem k budově muzea. Muž se ihned pokusil nárazu zabránit tím, že skočil před dodávku a tělem se ji pokoušel zastavit. To se mu ale nepovedlo, vůz narazil do zdi a současně k ní muže přimáčkl,“ popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Řidič vyvázl s lehčím zraněním, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Hmotné škody jsou předběžně vyčísleny na pět tisíc korun.

„Dechová zkouška u muže vyloučila ovlivnění alkoholem, okolnostmi nehody včetně míry zavinění se nyní policisté zabývají,“ doplnil Kořínek.

Podobnými nehodami se policisté v regionu zabývají spíše zřídka, podobně jako v posledním případě ale mohou končit zraněními. Například v červenci 2018 se v Jeseníku rodičům rozjel nezbrzděný vůz, ve kterém seděly dvě děti. Při následném nárazu auta do stromu utrpěly lehká zranění.

Autor: