iDNES.cz

Řidič projel dveřmi do paneláku. Naštvalo jej, že s ním žena nechce na oběd

  13:02
Svérázným způsobem se pomstil muž z Prostějova bývalé partnerce, která s ním odmítla jít na dohodnutou schůzku. Nasedl do auta a projel vchodovými dveřmi do paneláku, kde žena bydlí. Pak auto nechal stát ve vestibulu a odešel do baru.

Incident se stal v prostějovské Okružní ulici v pondělí před polednem.

„Dvaapadesátiletý muž z Prostějova přejel přes cyklostezku a chodník a úmyslně najel přes vchodové dveře do vestibulu panelového domu. Nikdo nebyl zraněn, hmotné škody jsou předběžně vyčísleny na 97 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Muž poté z místa odešel do nedalekého baru, kde ho vypátrali přivolaní policisté. Při dechových zkouškách mu naměřili 3,68 a 3,84 promile alkoholu. Muž souhlasil, že byl opilý už když sedal za volant, tvrdil nicméně, že měl v tu chvíli v sobě pouze čtyři dvanáctistupňová piva.

„Motivem činu byl podle něj vztek na bývalou přítelkyni, se kterou se podle svých slov dříve dohodl na společném obědě, žena se ale nakonec sejít odmítla,“ nastínil Kořínek.

Na videu z domovní bezpečnostní kamery, které policie zveřejnila, je vidět, že muž nejprve přišel ke zvonkům a snažil se na expřítelkyni dozvonit. Poté s nepořízenou odešel a vzápětí projel autem do vestibulu.

Nyní je kromě trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci podezřelý také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Už dříve mu totiž okresní soud v Prostějově v rámci trestu až do roku 2022 zakázal řídit. Teď muži hrozí až tří roky vězení.

„Vzhledem k tomu, že své auto použil jako nástroj ke spáchání trestných činů, byl vůz zajištěn a v případě odsouzení může propadnout státu. Okolnostmi případu se policisté nadále zabývají,“ doplnil policejní mluvčí.

Autor:
zpět na článek