Stavební vruty se vysypaly z nákladního auta na přechod, zranily seniora

  11:56
Kovové vruty se v pátek vysypaly z nákladního auta v Přerově na přechod pro chodce a chodník, kde zranily staršího muže. Nehodu způsobenou nedostatečně upevněným nákladem vyšetřuje policie.

Z odbočujícího nákladního auta spadly při odbočování špatně upevněné stavební kovové vruty a dopadly na přechod pro chodce i přilehlý chodník, kde zranily seniora. | foto: Policie ČR

Rachot padající masy kovu zněl v pátek křižovatkou přerovských ulic Velké Novosady a Kojetínská.

„Řidič nákladního vozu odbočoval vlevo, kvůli nedostatečnému upevnění se ale náklad částečně uvolnil a sesunul na přechod pro chodce a přilehlý chodník, kde stál pětasedmdesátiletý senior,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Velké stavební kovové vruty muže zranily, musel být převezen na ošetření do nemocnice.

„Dechová zkouška u řidiče vyloučila jízdu pod vlivem alkoholu, hmotná škoda při nehodě nevznikla. Okolnostmi celé situace se policisté nadále zabývají,“ doplnila Zajícová.

Podobná nehoda se v regionu stala například loni v dubnu v Prostějově, kde jel řidič příliš rychle přes okružní křižovatku a naložené auto se převrátilo. Převážený železný šrot skončil na přilehlé cyklostezce a chodníku. 

O tři roky dříve tam pro změnu u přechodu pro chodce spadly z kamionu špatně upevněné ocelové pláty.

Autor: