iDNES.cz

Z přerovské cyklostezky po dvou letech mizí mezera způsobená byrokracií

  18:10
V centru Přerova v ulici Velká Dlážka mizí v těchto dnech podivné místo, kde nově předlážděný chodník s cyklostezkou náhle rozděluje několikametrový úsek s desítky let starou původní dlažbou. Nepřehlédnutelný úsek zůstal nedaleko hotelového domu Strojař proto, že pozemek patřil státu a jednání o jeho převodu trvalo dvanáct let.

Nynější pohled na mezeru v chodníku a cyklostezce postavenými v centru Přerova v roce 2017. Vznikla kvůli tomu, že převod pozemku od státu na město trval více než dekádu a dělníci tak mohou dostavět chybějící kus až teď. | foto: www.prerov.eu

Převod na město se zasekl mimo jiné na dořešení věcných břemen či kvůli čekání na nezbytné stanovisko silničního správního úřadu. A také, byť to bylo v tomto případě absurdní, musel být pozemek v souladu se zákonem nabídnut ostatním státním institucím. Celou záležitost se tak podařilo kompletně dokončit až nyní.

„V roce 2017 jsme ovšem měli možnost získat dotaci na stavbu cyklostezky, o kterou jsme nechtěli přijít. Proto jsme se pustili do stavby i za cenu, že kousek cyklostezky doděláme později,“ shrnul přerovský primátor Petr Měřínský.

Dělníci tak od minulého týdne dodělávají chybějící úsek, s prací by měli být hotoví do padesáti dní.

Cyklostezka propojující střed města s ulicemi Velká Dlážka a Lipnická přišla Přerov na 6,2 milionu korun a město na ni získalo dotaci pokrývající 90 procent nákladů. Nynější práce přijdou na 469 tisíc.

„Není to ale jen cena za toto propojení, v částce je i sjezd na ulici Brabansko, nákup dvou laviček, odpadkového koše a sadové úpravy,“ nastínil náměstek primátora Michal Zácha.

Jak vypadala mezera v cyklostezce po jejím dokončení v roce 2017:

Autor:
zpět na článek