iDNES.cz

Silničář zavadil pluhem o protijedoucí auto, poškodil i svodidla

  13:24
Dopravní značku před mostkem, která upravuje přednost v jízdě ve prospěch protijedoucích vozidel, ignoroval řidič auta zimní údržby na Jesenicku. Nejen, že zničil auto v protisměru, ale narazil i do svodidel.

Řidič vozidla zimní údržby jel od obce Strachovičky a na mostku nedal přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu Hyundai a došlo ke střetu. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek před polednem.

„Srážka nákladního a osobního vozidla se stala na 1. kilometru silnice II/455 u obce Velké Kunětice. Při nehodě nebyl nikdo zraněn,“ popsal událost policejní mluvčí Libor Hejtman.

Sedmatřicetiletý řidič vozidla zimní údržby jel k obci Strachovičky a nedal na mostku přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu značky Hyundai.

„Došlo ke střetu vozidel. Při nehodě nákladní vozidlo narazilo kovovou radlicí vpravo i do ocelového svodidla. Ani jeden z řidičů neřídil pod vlivem alkoholu,“ doplnil mluvčí.

Policisté odhadli škodu na 86 000 korun. „Z toho osmdesát tisíc korun na osobním vozidle. Viníkovi uložili pokutu příkazem na místě,“ dodal mluvčí.

Dopravní značku před mostek, která upravuje přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu, ignoroval řidič auta zimní údržby na Jesenicku.

Dopravní značku před mostek, která upravuje přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu, ignoroval řidič auta zimní údržby na Jesenicku.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek