Požár domu v Lošticích nepřežil muž. Zemřel, když ho nakládali do vrtulníku

  13:18
Muž ve středním věku zemřel v neděli dopoledne po požáru rodinného domu v Lošticích na Šumpersku. Kvůli těžkým popáleninám záchranáři na místo přivolali vrtulník, avšak i přes snahu lékaře nakonec zemřel ještě před přesunem do nemocnice.

Požár domu v Lošticích na Šumpersku (17. ledna 2021). | foto: HZS OLK

Hořící dům stihl jeden z jeho obyvatel opustit ještě před příjezdem hasičů. Druhého pak našli v plameny zachváceném a silně zakouřeném pokoji, odkud jej okamžitě při celkově velice náročném zásahu vynesli ven a začali oživovat.

„Muž ve středním věku utržil při požáru těžké popáleniny, byl v bezvědomí, nedýchal. Po příletu si jej převzali do péče záchranáři, pokračovali v resuscitaci, avšak pacient nakonec zemřel při nakládání do vrtulníku,“ řekla iDNES.cz mluvčí krajské záchranky Lucie Urbanová.

Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů včetně tří dobrovolnických. „Hořelo v prvním patře domu, hasiči vyhledali skrytá ohniska ve střešní konstrukci a dohasili je, následně ještě dům odvětrali přetlakovou ventilací,“ doplnila mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Vzniklá škoda se podle prvotních odhadů vyšplhá přes půl milionu korun, příčinu požáru nyní hasiči zjišťují ve spolupráci s policií.

Autor: