iDNES.cz

Muž okradl členy rodiny, pak se stal fantomem hotelů mizejícím bez placení

  17:04
Už čtvrt roku policisté z celé republiky marně pátrají po muži obviněném z krádeží a podvodů. Oběťmi byli členové jeho vlastní rodiny, a dále více než tucet pražských hotelů, kde se hledaný ubytoval, aniž by pak ale za poskytnuté služby zaplatil.

Fotografie skrývajícího se muže hledaného za krádeže a podvody. Celková škoda přesahuje 178 tisíc korun. | foto: Policie ČR

Čtyřiadvacetiletý Filip Škňouřil, který má trvalé bydliště v Praze, ovšem už delší dobu se skrývá a je možné, že se zdržuje na Přerovsku, podle policie nejprve okradl své příbuzné o peníze a cennosti.

„Někdy v době od března do září loňského roku v průběhu své návštěvy u rodičů v rodinném domě v Přerově ukradl jejich šperky v hodnotě necelých 111 tisíc korun. Koncem prosince pak rovněž během návštěvy okradl i své prarodiče, a to o hotovost ve výši 5 200 korun společně se zlatými šperky za téměř 12 tisíc,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V porušování zákona pak muž pokračoval i letos, když se od února do dubna prostřednictvím internetového portálu postupně ubytoval ve třinácti pražských hotelech. V těch se pak vždy vymluvil na ztrátu peněz i dokladů a posléze zmizel bez zaplacení. V tomto případě dosahuje vyčíslená škoda částky 50 tisíc.

Policisté nyní při pátrání po muži, na kterého je vydán příkaz k zadržení, žádají o pomoc veřejnost.

„Lidé, kteří mají informace o pohybu muže či místu jeho pobytu, mohou policisty kontaktovat v pracovní době od 7 do 15 hodin na telefonním čísle 974 778 456 či kdykoliv na mobilním telefonu 725 979 719, případně přes bezplatnou linku 158,“ shrnula Zajícová.

Autor:
zpět na článek