Na Přerovsku se propadla střecha domu, pro zraněného muže letěl vrtulník

  12:06,  aktualizováno  14:36
Hasiči dnes zasahovali v Oseku nad Bečvou na Přerovsku, kde se propadla střecha rekonstruovaného rodinného domu. Sutiny zasypaly jednoho muže, kterého po vyproštění přepravil do nemocnice vrtulník. Zraněný není v ohrožení života. Podle statika je objekt stabilní, ale neobyvatelný.

Domu v Oseku nad Bečvou se propadla střecha. (20. 9. 2022) | foto: HZS Olomouckého kraje

Objekt byl v rekonstrukci. „Původně se uvnitř nacházelo šest lidí, pěti se podařilo před závalem utéct, jednoho suť zcela zavalila,“ popsala mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Zatím neupřesnila, zda šlo o dělníky pracující na opravách domu. Zasypanému muži poskytli první pomoc jeho kolegové, kteří odhrabali materiál z jeho hlavy, aby mohl dýchat. Hasiči pak muže vyprostili zpod těžkých trosek a sypkého materiálu.

„Během záchranných prací byla podána zavalenému muži kyslíková maska. Po vyproštění jsme jej na páteřní desce předali posádce letecké záchranné služby a asistovali jsme při transportu do vrtulníku,“ sdělila Balážová.

Na místě zasahovala posádka záchranné služby z Hranic a vrtulník, který přepravil zraněného na urgentní příjem Fakultní nemocnice Olomouc.

„Šlo o muže polské národnosti středního věku. Utrpěl pohmoždění hrudníku a zlomeninu žeber. Nebyl v bezprostředním ohrožení života,“ sdělila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikisková.

Dům pak zkontrolovali hasiči, aby vyloučili přítomnost dalších lidí pod troskami.

Objekt prohlédl statik, který rozhodl o dalším postupu. „Objekt je stabilní, ale neobyvatelný. Byl zajištěn proti vstupu. Opravu zajistí specializovaná firma,“ shrnula mluvčí hasičů.

Událost vyšetřují také policisté, bližší informace však zatím nesdělili. Na Twitteru pouze uvedli, že prověří, zda nebyly porušeny bezpečnostní předpisy.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,