iDNES.cz

Olomoucká právnická fakulta začne semestr rovnou dálkovou výukou

  15:16
Budoucí právníci jsou první a možná ne poslední studenti na Univerzitě Palackého, kteří se v zimním semestru budou vzdělávat pouze online. O tom, že nový akademický rok začne bezkontaktní formou, rozhodlo vedení právnické fakulty, a to kvůli nepříznivému vývoji epidemiologické situace. V Česku totiž rychle přibývá nakažených novým typem koronaviru.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Luděk Peřina, MAFRA

„Není to ideální řešení, ale vzhledem k situaci ideální varianta neexistuje. Považuji za rozumnější a z hlediska předvídatelnosti průběhu zimního semestru za zodpovědnější učinit toto rozhodnutí již nyní, kdy do začátku semestru máme určitý čas se na bezkontaktní výuku připravit,“ vysvětlil Václav Stehlík, děkan fakulty, která má přes 1 600 posluchačů.

„Vyhneme se tím značné nejistotě, která by prezenční výuku neoddělitelně provázela,“ dodal.

Bezkontaktní výuka se podle Stehlíka bude co nejvíc blížit té klasické, vyučovat se bude podle standardního rozvrhu.

„Výuka se uskuteční na vybraných platformách v reálném čase. Možné budou samozřejmě individuální konzultace s vyučujícími, otevřená bude i fakultní knihovna,“ doplnil děkan.

Vedení Univerzity Palackého zatím neplánuje zavést podobná opatření plošně. Rozhodnou příští týdny.

„Univerzita je připravena reagovat na další vývoj, a to včetně případného přechodu na částečnou či plně online výuku,“ sdělila mluvčí školy Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Konkrétní opatření jsou podle ní ale v režii jednotlivých fakult. Například lékařská i za současné situace zahájí prezenční výuku.

Autor:
zpět na článek