Prodej koloběžky se zvrtl, muž zájemce udeřil a střelil airsoftovou pistolí

  13:38
Vyhrocenou situaci při prodeji elektrokoloběžky museli řešit policisté v Olomouci. Trojice mužů se dostala do sporu, když si majitel obchod rozmyslel. Nakonec vytáhl airsoftovou pistoli a zájemce zranil.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Koloběžku prodala dvěma mužům ve věku 38 a 47 let s vědomím třicetiletého majitele jeho přítelkyně. Muž si poté v neděli odpoledne s koloběžkou ještě zajel na nákup.

„Po návratu na místo však koloběžku odmítl vydat. To se kupujícím nelíbilo a odstartovala hádka, při níž původní majitel vytáhl airsoftovou pistoli, s níž na muže zblízka mířil a několikrát i vystřelil. Poté se koloběžky zmocnil a pokusil se s ní utéct, kupující ho však dostihli a pokusili se mu stroj vzít,“ popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Potyčku ukončili až přivolaní policisté. Oba kupující při ní utrpěli krvácející zranění, jeden na noze od vystřelené kuličky, druhý na hlavě po úderu rukojetí pistole. Lékařské ošetření nicméně odmítli. K úhoně přišla při střelbě ze zbraně také skleněná výplň vstupních dveří nákupní galerie, u které se vše odehrálo.

„Původní majitel koloběžky je nyní podezřelý z trestných činů výtržnictví, poškození cizí věci a pokusu o ublížení na zdraví. Za uvedené skutky může být v případě odsouzení potrestán až tříletým vězením,“ shrnul Kořínek.

Autor: