VIDEO: V bytovém domě v Olomouci hořelo, hasiči vyvedli čtrnáct lidí

  12:18
V bytovém komplexu v Komenského ulici v Olomouci v noci hořelo. Požár vzplál v suterénu domu. Hustý kouř budovu rychle zaplnil a začal vnikat i do jednotlivých bytů. Hasiči museli část obyvatel vyvést v maskách.

Oznámení o hustém kouři valícím se z chodeb a oken domu dostali hasiči v úterý krátce před půl desátou večer.

„Protože nebylo jasné, jak velký je rozsah požáru, na místo z centrální olomoucké stanice vyrazily posádky tří výjezdových vozů doplněné o výškovou techniku, následně pak na pomoc vyjely ještě dobrovolné jednotky z místních částí Černovír a Chválkovice,“ uvedl mluvčí krajského hasičského sboru Zdeněk Hošák.

Po příjezdu hasiči v dýchací technice zamířili do domu a začali se záchranou lidí z bytů.

Požár v bytovém domě

„Část z nich je z oken informovala o tom, že se jim štiplavý kouř dostává do domácností. Naštěstí se situace dále nevyhrocovala, obyvatelé poslechli pokyny hasičů a provedli dočasná bezpečnostní opatření. Všichni pak byli během krátké doby postupně s pomocí vyváděcích masek evakuováni do bezpečí a společně s nimi také čtyři zvířecí mazlíčci,“ shrnul Hošák.

Na místo byl současně povolán autobus, ve kterém mohli lidé zůstat v teple, do jeho příjezdu čekala část z nich v hasičských vozech.

Hořelo zřejmě kvůli něčí nedbalosti

„Zdrojem kouře byl požár v suterénu a částečně i obytné části, ve které jednoho z obyvatel vzbudil zápach zplodin a on se poté sám včas dostal do bezpečí. Nebyl zraněný a nevyžadoval ošetření, i tak ho nicméně zkontroloval zdravotník z řad hasičů,“ doplnil mluvčí.

Po uhašení požáru hasiči dům s pomocí přetlakové ventilace odvětrali a po závěrečné prohlídce prostor se obyvatelé mohli vrátit zpět do svých domovů.

Co bylo příčinou požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé, zatím se jako nejpravděpodobnější jeví nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Výše škod zatím není vyčíslena, dosáhne ale zřejmě řádu statisíců korun.

Autor: