Dresem přispěje do aukce pro pozůstalé obětí střelby i hokejová Olomouc

  16:36
Také olomoučtí hokejisté se zapojí do dobročinné akce sportovních klubů, jež má pomoci rodinám dvou příslušníků vězeňské služby, kteří zahynuli při prosincové střelbě v ostravské fakultní nemocnici. Kluby nabídnou ve veřejné dražbě dresy svých hráčů.

Sportovní fanoušci si mohou v únorové aukci koupit dres olomouckého hokejisty Rostislava Olesze a současně tím finančně pomoci rodinám dvou obětí střelby v ostravské nemocnici. | foto: sportovniaukce.cz

Dobročinnou aukci pořádá vězeňská služba ve spolupráci se spolkem Život naplno a bez bariér.

„V aukci můžete vydražit dres Rostislava Olesze,“ uvedl press manažer klubu Tomáš Schmiedt. Samotná aukce se bude konat od 23. do 24. února na internetových stránkách sportovniaukce.cz.

Z fotbalové první ligy se do akce zapojily například kluby Slavie, Sparty, Zlína nebo Bohemians 1905. Přidala se i druholigová Zbrojovka Brno. Hokej zastupují kromě olomoucké Mory také Sparta, Litvínov, Kladno, Karlovy Vary, Chomutov a Vítkovice.

Příslušníci vězeňské služby zahynuli tragicky při útoku střelce v čekárně traumatologického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava. Devětačtyřicetiletý Petr Lang v osudný den doprovázel na ošetření do fakultní nemocnice dceru, kterou zachránil obětováním vlastního života. O deset let mladší Petr Šorm pracoval jako strážný-řidič. S manželkou měl devítiletého syna.

Střelba v ostravské fakultní nemocnici si vyžádala celkově sedm obětí a další dva lidé byli zraněni. Útočník po svém činu spáchal sebevraždu. Přesné motivy střelce zůstávají neznámé.

Autor: