Náklaďák projel skrz zábradlí, přes koleje i chodníky a porážel stromy

  16:56
Řidič nákladního auta ztratil v Olomouci nad vozem kontrolu, projel mimo jiné přes tramvajový pás a protisměr, na závěr pak sjel z prudkého svahu a najel na chodníky.

Řidič nákladního vozu při nehodě na okraji Olomouce mimo jiné porazil několik stromů rostoucích na valu výpadovky, z níž si auto prorazilo cestu do vedlejší ulice. | foto: Policie ČR

Řidič ztratil kontrolu nad nákladním vozem kolem půl osmé ráno v Brněnské ulici, která je rušnou výpadovkou ve směru na Prostějov a Brno a také vede k nájezdům na dálnice D46 a D35.

„Při jízdě směrem na Prostějov se řidič nevěnoval plně řízení a vyjel s vozem vlevo, kde prorazil zábradlí, přejel přes tramvajový pás, prorazil zábradlí na druhé straně, vjel do protisměru a poté sjel vozem z valu do ulice Heyrovského,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Vůz si prorazil cestu stromy rostoucími na valu silnice, poté přejel dva různé chodníky a na závěr zůstal stát na trávníku, paradoxně hned vedle policejní služebny.

Řidič, který podle výsledku dechové zkoušky nebyl opilý, vyvázl navzdory poničené kabině bez zranění. Neunikl ovšem maximální dvoutisícové pokutě za způsobení nehody.

„Vzniklé škody jsou předběžně celkově vyčísleny na sto tisíc korun,“ doplnil Hejtman.

Autor: