Osmnáctiletá řidička mluvila na psa, auto zničila v kotrmelcích

  14:50
Víc pozornosti svému psovi než řízení věnovala osmnáctiletá řidička na Jesenicku. Pak se lekla hrozící srážky s vozem v protisměru a udělala prudký manévr. Její auto skončilo v kotrmelcích.

Osmnáctiletá řidička se věnovala svému psovi místo řízení a havarovala. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek večer mezi Ramzovou a Ostružnou Na Jesenicku. Mladá řidička Škody Octavia projížděla levotočivou zatáčkou ve směru na Ostružnou.

„Zaměřila však pozornost na kontrolu psa, kterého měla připoutaného vedle sebe na sedačce spolujezdce, a nevěnovala se dostatečně řízení vozidla,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Mladá žena kvůli tomu přejela do protisměru a v dálce zahlédla protijedoucí vozidlo. Lekla se hrozící srážky, strhla řízení doprava a dostala se do smyku. 

„Vozidlo vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde se dvakrát přetočilo a zůstalo stát na boku,“ popsala Zajícová. 

Řidička se při nehodě lehce zranila, ale sanitku na místo nechtěla s tím, že lékaře navštíví později sama. Pes vyvázl bez zranění. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun,  dechová zkouška vyloučila, že by řidička před jízdou pila alkohol. 

Policie v této souvislosti nedoporučuje přepravu psa na předním sedadle, ani pokud má postroj a je připoután ke koncovce bezpečnostního pásu. Při nehodě může psa ohrozit airbag.

Pes by měl být připoután buď na zadním sedadle, ideálně v přepravce, nebo v boxu za předními sedadly, případně v zavazadlovém prostoru.