iDNES.cz

Muži za volantem upadl mobil, boural a dostal druhého řidiče do nemocnice

  13:24
Škoda 40 tisíc a jeden muž, který ne vlastní vinou skončil v nemocnici. To je výsledek čtvrteční nehody, při níž v Přerově sehrál významnou roli mobil za volantem. Třicetiletému muži při řízení auta spadl a chtěl ho zvednout. Blížil se však ke křižovatce, rozsvítila se červená a on najel do vozu před sebou, který na ní zastavil. Jeho řidiče musela odvézt sanitka.

Snímek z nehody, při níž v ulici Husova v Přerově na křižovatce řidič naboural vlivem nepozornosti do auta před sebou. Při jízdě mu totiž spadl mobilní telefon a chtěl ho zvednout. (12. listopad 2020) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek v Přerově v Husově ulici, podle všeho za ní stojí především třicetiletý řidič a jeho mobil.

„Podle vlastních slov vlivem nepozornosti naboural do auta před sebou. Při jízdě mu totiž spadl mobilní telefon a chtěl ho zvednout. Nevšiml si ovšem, že před ním zastavilo na červeném světle semaforu před křižovatkou s ulicí Kojetínská další vozidlo,“ popsala policejní tisková mluvčí Miluše Zajícová.

Zraněn byl ovšem právě řidič nabouraného stojícího auta. Zdravotníci ho nejprve ošetřili přímo na místě, nakonec ale musel do přerovské nemocnice.

„Požití alkoholu se u žádného z řidičů nepotvrdilo. Škoda na vozidlech je předběžně stanovená na čtyřicet tisíc korun. Událost nadále vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu,“ dodala Zajícová. 

Autor:
zpět na článek