iDNES.cz

Náklaďáku praskla guma a prorazil svodidla, narazila do něj další dvě auta

  17:20
Velké komplikace způsobila nehoda na dálnici D1 ve směru z Olomouce na Ostravu na 308,5 kilometru u Hranic. Zaměstnala záchranáře i hasiče Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Zraněni byli dva lidé. Policie odvedla dopravu z dálnice. Před nehodou se vytvořily kolony.

Nákladní vozidlo pravděpodobně vlivem defektu prorazilo svodidla a částečně zablokovalo také protisměr na 308.5 kilometru D1 z Olomouce do Ostravy. | foto: Policie ČR

Nehoda s požárem se stala na pomezí Olomouckého a Moravskoslezského kraje a vyžádala si nasazení všech složek Integrovaného záchranného systému.

„U nehody přistála i Letecká záchranná služba. Zajišťujeme únik pohonných hmot. Doprava byla uzavřena, směr z Ostravy je částečně průjezdný,“ napsali olomoučtí hasiči na svém twitterovém účtu.

Komplikace na dálnici způsobila srážka dvou nákladních aut a jednoho osobního vozu. „Při nehodě se jeden člověk zranil. Jak dlouho potrvá omezení dopravy, není ještě známo,“ řekla ČTK mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

V místě nehody se tvoří kolony. „Policisté odklánějí dopravu mimo dálnici. Objízdná trasa vede i přes dálnici D48. Nákladní automobil vinou defektu prorazil svodidla. Srazil se pak s dalším nákladním vozem a osobním automobilem. Na místě je zraněný,“ uvedla ještě Jiroušková.

Zpočátku byl provoz jv obou směrech D1 zastaven a před nehodou se tvořily kolony. „Policisté odklání dopravu v součinnosti s kolegy z Olomouckého kraje,“ napsala policie na svém Twitteru.

„Nákladní vozidlo pravděpodobně vlivem defektu prorazilo svodidla a částečně zablokovalo také protisměr. Narazilo do něj poté v jeho jízdním pruhu ve směru na Ostravu další nákladní a osobní vozidlo. Došlo ke zranění dvou osob, které jsou v péči zdravotníků,“ doplnili policisté.

Provoz na D1 ve směru na Olomouc byl záhy obnoven v pravém jízdním pruhu. „Ve směru na Ostravu je dálnice uzavřena od 296. po 311. kilometr,“ uvedli policisté.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek