Cyklista na Olomoucku vjel z vedlejší silnice rovnou pod auto. Na místě zemřel

  9:58
V sobotu v podvečer se střetl cyklista s automobilem na Olomoucku. Podle vyšetřování policie cyklista vjel z vedlejší silnice na hlavní mezi obcemi Pňovice a Chomoutov, když tam projíždělo osobní auto. Přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel.

Na Olomoucku se střetl cyklista s autem. (25. července 2021) | foto: Policie ČR- KŘP Olomouckého kraje

Policie se o dopravní nehodě na silnici č. II/446 dozvěděla o tři čtvrtě na šest. Na místo ihned vyrazila jak policisté, tak záchranáři.

„Podle prvotního šetření devětadvacetiletý řidič řídil vozidlo Škoda Octavia ve směru z Pňovic na Chomoutov. Za obcí Pňovice projížděl křižovatkou po hlavní silnici a v daný moment do křižovatky vjel z vedlejší komunikace č. III/44620 (od obce Střeň) osmasedmdesátiletý cyklista, který nedal vozidlu přednost a došlo ke srážce,“ popsal krajský mluvčí policie Libor Hejtman.

Cyklista na místě zemřel, řidič auta zraněn nebyl. Mohl se tak podrobit dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. 

„Veškeré okolnosti, příčiny a souvislosti této tragické dopravní nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal Hejtman. 

Autor: