Řidiči si na kruhovém objezdu vyřizovali účty, jeden dal druhému pěstí

  11:24
Nebezpečné předjíždění vyvrcholilo potyčkou řidičů na kruhovém objezdu v Lipnické ulici v Přerově. Napadený šofér po útoku informoval policii, ale té se zatím nepodařilo útočníka dopadnout.

Agresivní řidič, který napadl jiného šoféra, rozbil i zrcátko jeho vozu. | foto: Policie ČR

Poškozený šofér informoval policistu na operačním středisku o incidentu, který se stal krátce před zavoláním na kruhovém objezdu poblíž firmy MPI.

Neznámý agresor tam zastavil, aby si vyřídil účty s dalším řidičem. „Po vystoupení z auta na poškozeného fyzicky zaútočil. Shodil ho na zem a dal mu ránu pěstí,“ popisuje policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Poté svoji agresivitu obrátil proti vozidlu napadeného řidiče. „Přistoupil k autu a a bouchl do bočního zrcátka, ze kterého vypadlo sklo a vnitřní část zůstala viset jen na elektrické kabeláži,“ sdělila mluvčí.

Doplnila. že incidentu na kruhovém objezdu předcházela nebezpečná situace, která se mezi řidiči odehrála nedaleko v blízkosti obce Kokory na Přerovsku ve směru od Olomouce.

„Poškozený vypověděl, že jel jako první a řidič za ním při předjíždění provedl nebezpečný manévr tím, že se prudce zařadil před předjížděné vozidlo,“ řekla Zajícová.

Událost šetří policie jako přestupek proti občanskému soužití z důvodu napadení a jako přestupek proti majetku. Na rozbitém zpětném zrcátku vznikla škoda za dva tisíce korun.