iDNES.cz

Kamion narazil do pilíře mostu na D35, řidiče vyprostili hasiči

  14:42,  aktualizováno  18:09
Dálnice vedoucí kolem Olomouce zažila další z nebezpečných nehod. V místě, kde se kříží D35 s místní komunikací a s příjezdem k olomoucké Olympii, narazil do mostního pilíře kamion. Řidič se po nárazu zranil a z kabiny ho vyprostili až hasiči.

Na D35 u olomouckého nákupního centra Olympie narazilo nákladní auto do pilíře mostu. | foto: Hasiči Olomouckého kraje

Ve směru od Ostravy byla dálnice D35 hodinu před polednem uzavřena, v opačném směru na Brno a Hradec Králové policisté uzavřeli jen levý jízdní pruh, protože do vozovky zasahoval vysypaný náklad z kamionu.

„Dvě jednotky vyrazily krátce po jedenácté hodině k vážné dopravní nehodě na rychlostní komunikaci D35 v úseku poblíž obce Velký Týnec,“ popsal mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

„Na 276,5. kilometru směrem na Brno narazilo nákladní vozidlo do mostní konstrukce, kabina vozidla zůstala po nárazu silně deformovaná, uvnitř zůstal zaklíněný řidič,“ doplnil mluvčí.

Hasiči na místo vyslali také technický speciál na dopravní nehody.

„Zraněný řidič byl zaklíněn v oblasti dolních končetin. Na bolest nohou si nejvíce stěžoval, což hasiči tlumočili posádce zdravotníků ZZS. Po náročném vyproštění jsme asistovali při zajištění a následném transportu do sanitního vozidla,“ popsal Hošák.

„Nehoda se stala ve směru od Ostravy na Mohelnici a dálnice je v místě nehody pod mostem uzavřena a v protisměru je uzavřen levý jízdní pruh z důvodu vysypaného nákladu. Objízdná trasa vede přes EXIT 276 směr Olomouc nebo nájezd na silnici I/55 na Přerov,“ doplnil po nehodě policejní mluvčí Libor Hejtman.

Nehoda provoz v úseku komplikovala až do podvečera, konkrétně do 18. hodiny. Bylo nutné překládat náklad a odklízet trosky soupravy.

Autor:
zpět na článek