Ledová zoo v Jeseníkách upozorňuje na ohrožená zvířata, vydrží do oblevy

  9:22
Led a sníh se staly stavebním materiálem pro Ledovou zoo v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce v Jeseníkách. Sochy vznikly ve spolupráci s ostravskou zoologickou zahradou a na místě budou, dokud neroztají.

Ve skiareálu Kopřivná si mohou zájemci prohlédnout ledová a sněhová zvířátka. Peníze z dobrovolného vstupného půjdou na některý z mezinárodních záchranných projektů, na nichž se podílí i Zoo Ostrava. | foto: Rezort Kopřivná Malá Morávka

Tématem ledové exhibice v Jeseníkách jsou zvířata, která potřebují ochranu.

„K vidění je mandril, slon indický, žirafa Rothschildova, medvěd ušatý, lev indický, zebra Grévyho, hroch obojživelný a rys ostrovid,“ popsala manažerka resortu Kopřivná Veronika Ležatková.

Ve skiareálu Kopřivná si mohou zájemci prohlédnout ledová a sněhová zvířátka. Peníze z dobrovolného vstupného půjdou na některý z mezinárodních záchranných projektů, na nichž se podílí i Zoo Ostrava.

Vstupné do ledového království je dobrovolné.

„Kdo přispěje jakoukoli částkou do naší pokladničky na recepci hotelu, na kase ve skiarealu, v bufetu, ve ski baru, v panorama baru, nebo kdo přispěje na náš bankovní účet, přispěje na některý z mezinárodních záchranných projektů, na nichž se podílí i Zoo Ostrava. Náš resort Kopřivná k vybrané částce rovněž přispěje,“ doplnila Ležatková.

Sochy jsou rozmístěny po celém areálu a podle organizátorů budu ke zhlédnutí tak dlouho, jak to jen počasí dovolí.

„O ledovou a sněhovou nádheru se postaral tým řezbářů a sochařů složený z Mariána Maršálka, Filipa Lyska, Igora Kučery, Václava Lemona, Alberta Šimráka, Ondřeje Procházky a Romana Mikuše. Ti své umění předvedli na ledových show, jako Ice Master na Hrebienku nebo na Ledových Pustevnách,“ popsala manažerka.

Ledosochaři na Kopřivné spotřebovali sto sedmdesát kostek ledu, z nichž každá vážila osmdesát kilogramů, a také obrovskou hromadu sněhu.

„Každá ledová kostka se musí nejprve ořezat na speciální formátovací pile, až poté míří pod ruce sochařů. Ti z několika takto opracovaných kvádrů vytvoří ledovou stěnu - jednotlivé kostky k sobě slepují za pomocí vody - a až do vzniklé stěny mohou začít pilami vyřezávat tvar předem vymyšlené sochy,“ upřesnila Ležatková.

Autor: