Muž zmáčel strážníky vodní pistolí. Šikana, reagoval na hrozbu pokuty

  13:32
Žert, ze kterého nakonec nebyla ani jedna ze stran pobavená, narušil ve čtvrtek pochůzku olomouckých strážníků ve venkovním areálu plaveckého stadionu v Olomouci. Jeden z přítomných je bez varování postříkal vodní pistolí.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

„Muž se proti nim rozběhl a strážníci schytali plnou ‚dávku‘. Současně na ně pokřikoval, že je chce trochu ovlažit, protože venku je horko, a navíc se jich bojí jeho dcera, tak jí chtěl ukázat, že nemusí, což doprovodil hlasitým smíchem,“ popsal incident mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle.

Smích muže přešel ve chvíli, kdy mu strážníci po nevyžádané sprše oznámili, že ho čeká jednání u přestupkové komise, neboť je nyní podezřelý z přestupku znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci.

„Začal se chovat neurvale a neustále mluvil o policejní šikaně. Zřejmě mu vadilo, že mu na jeho účet v evidenci přestupků může přibýt další záznam k jeho současným více než dvaceti,“ nastínil Čunderle.

„Nad jeho jednáním zůstává rozum doslova stát. Venku v tu dobu sice panovaly tropické teploty, ale strážníci opravdu nepotřebují takovouto pomoc, aby se jim ulevilo od horka. Zajímalo by nás, jestli by se dotyčný stejně choval i k ostatním složkám nebo podobný exces zkusil v zahraničí na tamní příslušníky uniformovaných složek,“ uzavřel.

Autor: