Senior se zadíval na tachometr a vjel do protisměru, vůz smetla cisterna

  15:44
Na chvilkovou nepozornost doplatil řidič, který projížděl Jeseníkem. V zatáčce totiž přejel do protisměru, kudy právě projížděl tahač s cisternou. Oba vozy se srazily.

Senior se během jízdy na chvíli zakoukal do tachometru, přejel do protisměru a následovala tvrdá srážka s protijedoucí cisternou. Fabie při ní byla odhozena na chodník a do zahrady přilehlého domu. | foto: Policie ČR

Vážná nehoda se stala v úterý po osmnácté hodině v jesenické Šumperské ulici. Šestasedmdesátiletý muž jel ve fabii směrem do centra města.

„Při průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou se plně nevěnoval řízení. Podle prvotních zjištění upřel na chvíli pozornost na tachometr a přejel do protisměru, kudy právě projížděl nákladní vůz,“ popsala jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Tvrdý náraz odmrštil osobní auto na chodník a do zahrady u přilehlého domu. Řidič fabie utrpěl vážné zranění, s nímž byl převezen do jesenické nemocnice.

„Dechové zkoušky u obou řidičů vyloučily jízdu pod vlivem alkoholu. Okolnostmi nehody se policisté nadále zabývají,“ doplnila Neubauerová.

Celková hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 600 tisíc korun. Silnice musela být kvůli vyšetřování nehody a odklízení následků na zhruba dvě a půl hodiny uzavřena.

Během několika dní jde v severní části Olomouckého kraje už o druhou čelní srážku s protijedoucím autem způsobenou chvilkovou nesoustředěností řidiče.

V neděli se na Šumpersku mladý řidič až příliš zabral do seřizování polohy svého sedadla a v zatáčce přejel do protisměru, kudy v tu chvíli projížděl další vůz.

Fabie se střela s cisternou v Šumperské ulici v Jeseníku.

Fabie se střela s cisternou v Šumperské ulici v Jeseníku.

Autor: