iDNES.cz

Řidič vjel na chodník a narazil do domu, zřejmě měl epileptický záchvat

  16:06
Nehoda osobního auta vzbudila ve středu rozruch na Masarykově náměstí v Jeseníku, kde řidič patrně kvůli náhlým zdravotním problémům vyjel autem ze silnice na chodník. Naštěstí se vše obešlo bez zraněných.

Řidič vyjel na jesenickém náměstí na chodník, kde porazil lavičku a narazil do domu. Naštěstí zde zrovna nikdo nebyl. | foto: Policie ČR

Dvaačtyřicetiletý řidič jedoucí ve Volkswagenu Sharan naboural na hlavním jesenickém náměstí krátce před tři čtvrtě na tři odpoledne.

„Při projíždění levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo silnici na chodník, kde porazil lavičku a zastavil se až nárazem o dům. Policisté po příjezdu muži přivolali rychlou lékařskou pomoc z důvodu podezření na epileptický záchvat,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Dechová zkouška i test na drogy měly u řidiče, který z nárazu vyvázl bez zranění, negativní výsledek.

„Způsobená škoda byla odhadnuta na 85 tisíc korun, policisté dopravního inspektorátu Jeseník nehodu nadále vyšetřují,“ doplnil Hejtman.

Náhlý zdravotní problém šoféra měl v poslední letech v regionu nejvážnější následky v červnu 2019, kdy kvůli němu naboural autobus převážející malé prostějovské fotbalisty. Ten narazil na dálnici D35 zezadu do návěsu kamionu a výsledkem bylo 18 zraněných, převážně dětí.

11. června 2019

Autor:
zpět na článek