Autobus sjel na Jesenicku do příkopu, cestující museli vysvobodit hasiči

  11:32
Tři jednotky hasičů zasahovaly na Jesenicku u nehody autobusu, který na silnici pokryté rozbředlým sněhem sjel do příkopu. Jedna z cestujících se při tom zranil.

Autobus sjel na Jesenicku do příkopu, cestující kvůli zablokovaným dveřím zprvu zůstali uvěznění uvnitř. | foto: HZS Olomouckého kraje

Linkový autobus havaroval ve čtvrtek krátce po osmé ráno na silnici mezi Vápennou a Žulovou.

„Operátorovi tísňové linky 112 bylo nahlášeno, že se uvnitř nachází pět cestujících a řidič, přičemž jeden člověk se zranil. Na místo následně vyrazila profesionální jednotka ze stanice v Jeseníku posílená o dobrovolné hasiče z Vápenné a Žulové,“ uvedl mluvčí krajského hasičského sboru Zdeněk Hošák.

Po sjetí do příkopu zůstaly autobusu zablokované dveře, hasiči proto odkopali část zeminy, aby je uvolnili, a poté pomohli uvězněným cestujícím a řidiči vystoupit.

„Souběžně také asistovali posádce zdravotnické záchranné služby, která ošetřovala zraněnou pasažérku. K vyproštění autobusu byl následně potřeba jeřáb, který byl proto povolán ze stanice v Jeseníku,“ doplnil Hošák.

Kvůli řešení následků nehody byla silnice dočasně zcela uzavřena a policie dopravu odkláněla, posléze byl umožněn průjezd kyvadlově.

V Olomouckém kraji nešlo ve čtvrtek ráno o jedinou nehodu na silnicích pokrytých rozbředlým sněhem, například na Olomoucku skončil vůz převrácený na boku v poli. Zraněného řidiče po poskytnutí první pomoci přepravil do nemocnice vrtulník.

Autor: