Policie už zná identitu mrtvého z Hranické propasti, pomohla i analýza DNA

  13:04
Po více než měsíčním pátrání se policistům z Přerovska podařilo zjistit, kdo je mrtvý muž, jehož tělo bylo nalezeno na začátku srpna na hladině zatopené části Hranické propasti. Pomohla i veřejnost.

Pohled na Hranickou propast z vyhlídkové plošiny. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

„Díky zveřejnění popisu a identikitu neznámého muže v médiích se přerovským kriminalistům podařilo zjistit jeho totožnost. Jednalo se o třiatřicetiletého muže z Hranicka,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že po celou dobu nikdo nenahlásil, že by muže pohřešoval.

„Po výzvě veřejnosti přišlo několik tipů a poznatků, jejichž prověření nakonec kriminalisty přivedlo až k identifikaci, přičemž muž byl ztotožněn na základě analýzy DNA,“ doplnil Hejtman.

Muž byl v propasti nalezen 3. srpna, jeho tělo museli z útrob dostat ven policejní potápěči ve spolupráci s hasiči a za asistence členů týmu potápěčů a speleologů věnujících se průzkumu propasti. Ti shodou okolností tou dobou na místě prováděli mezinárodní výzkum. Policie hned na počátku vyloučila, že by se na mužově smrti podílel někdo další.

V posledních letech nešlo v propasti o jedinou tragédii, například v roce 2018 se do ní zřítil z výšky několika desítek metrů opilý mladý muž. Přivolaní hasiči se mu snažili pomoci, ale našli ho už bez známek života.

Autor: