Mladík se opil kradeným alkoholem, pak bývalému strážníkovi propíchl kapotu

  18:00
Do problémů se zákonem dostal sám sebe mladík, který začal být v Hranicích na Přerovsku agresivní na bývalého strážníka právě kvůli jeho někdejšímu zaměstnání. Po útoku vyšlo najevo, že výtržník také kradl a rozdával marihuanu.

Mladík se dostal do konfliktu s bývalým strážníkem v pondělí odpoledne v Nerudově ulici, kde muž vyjížděli s autem a poté vystoupil, aby zavřel bránu.

„Procházející mladík do něj lehce vrazil ramenem, a když se muž ohradil, začal ho urážet, vulgárně mu nadávat v souvislosti s jeho předchozím zaměstnáním a svůj emotivní výstup stále stupňoval,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

„Vzápětí mladík zavrávoral, upadl a přitom mu z kapsy vypadl nůž. Muž mu ho přikopl s tím, aby si ho vzal a zmizel. Mladík však nůž zvedl, začal s ním mávat a vyhrožovat fyzickou újmou nejen muži, ale i jeho rodině. Svoji agresivitu pak obrátil proti autu, když zabodl nůž do jeho kapoty, při čemž se zranil na prstě,“ dodala.

Teprve poté se mladík z místa vytratil, přivolaným policistům ale jeho nalezení trvalo jen sotva půl hodiny. Po převezení na služebnu a zahájení vyšetřování pak vyšlo najevo, že ve stejný den už stihl porušit zákon potřetí.

„Před incidentem ukradl společně s kamarádem v supermarketu láhev alkoholu, kterou pak společně vypili, a navíc ho mladík podaroval marihuanou, do jejíhož společného kouření se dvojice pustila. Drogu mu navíc takto letos daroval už minimálně desetkrát,“ shrnula Zajícová.

Mladík strávil noc v policejní cele a nyní je stíhán na svobodě za trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Navíc je dál vyšetřován pro podezření ze spáchání násilí proti úřední osobě.

Autor: