Pochoutky nezůstanou samy, k jídlu se v Prostějově přidává i hudba

  6:24
V centru Prostějova v sobotu pokračuje první ročník akce Festival dobrého jídla, do které se zapojily místní kavárny, bary i restaurace. A před nimi budou na ulici hrát muzikanti a tančit tanečníci.

Spojení gastronomie a kultury nabízí v Prostějově první ročník Festivalu dobrého jídla, do kterého se zapojily kavárny, restaurace, bistra i bary. | foto: Libor TeichmannMAFRA

Do festivalu, který začal v pátek, se zapojilo deset kaváren a restaurací ve městě, v jejichž prostorách mohou lidé ochutnat degustační menu.

Zavítat lze například do palačinkárny Pall a Chinky, která nabízí mangový a stracciatellový palačinkový dort, nebo do kavárny Café Atrium, kde se podává tvarůžkový tatarák a mangový sorbet.

Kavárna a bar Tower Cafe a Coctail bar zase láká na melounové špízy a kuličky z kozího sýra. Cena každé ochutnávky včetně nápoje je 69 korun.

Akce se však netočí jen kolem jídla, nabízí také několik kulturních zážitků.

„Před podniky budou vystupovat místní umělci. V restauracích a kavárnách budou k dispozici tištěné brožurky s nabídkou pochoutek včetně doprovodného kulturního programu,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Před Art-kavárnou Avatarka bude hrát na piano a zpívat Johny Wintage, před palačinkárnou Pall a Chinky předvede Taneční škola Pirouette vystoupení a před barem Casa Habano zahraje na kytaru a zazpívá Tomáš Kvapil a Ashena.

Akci chtělo město uspořádat už v loňském roce, kvůli pandemii to ale nebylo možné.

„Myšlenku jsme ale nevzdali. Projekt má oživit centrum města a pobavit hned několika způsoby Prostějovany i jeho návštěvníky,“ řekla Sokolová.