iDNES.cz

Opilec nezvládl elektrokoloběžku, před přechodem narazil do auta

  15:38
Do osobního auta, které v Litovli zastavilo před přechodem pro chodce, narazil opilý muž na elektrokoloběžce. Policie mu naměřila více než dvě a půl promile alkoholu.

Do osobního automobilu, které v Litovli zastavilo před přechodem pro chodce, narazil opilý muž na elektrokoloběžce. | foto: Policie ČR

Havárie se stala v úterý krátce po sedmnácté hodině v Uničovské ulici v Litovli. U přechodu pro chodce narazila elektrokoloběžka, kterou řídil 46letý muž, do osobního vozidla značky Suzuki.

„Sedmatřicetiletá řidička u přechodu zastavila, jelikož pouštěla chodce. Při tom došlo k nárazu elektrokoloběžky do zadní části vozidla,“ popsala nehodu mluvčí policie Irena Urbánková.  

Policie provedla orientační dechové zkoušky. U řidičky alkohol vyloučila, zato řidič elektrokoloběžky nadýchal 2,72 promile. Při opakované zkoušce měl 2,57 promile alkoholu v dechu. 

„Při nehodě nedošlo ke zranění osob, celková škoda je v současné době odhadována na 16 tisíc korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako celý její průběh jsou nadále v šetření,“ podotkla mluvčí Urbánková.

Autor:
zpět na článek