Řidič si za jízdy seřizoval sedadlo, čelně narazil do auta v protisměru

  17:04
Chvilkové nevěnování se řízení vedlo na Šumpersku k čelní srážce dvou aut, při které se zranili dva lidé. Mladý řidič jednoho z vozů se totiž až příliš zabral do seřizování polohy svého sedadla.

Mladý řidič si za jízdy upravoval polohu sedadla, během toho ale v zatáčce přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím autem. | foto: Policie ČR

Dvaadvacetiletý řidič zavinil nehodu v neděli krátce po půl čtvrté odpoledne na silnici mezi Bratrušovem a Kopřivnou.

„Během upravování polohy své sedačky přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem. Při nehodě se lehce zranili dva lidé, mladý řidič a spolujezdkyně z protijedoucího auta. Přivolaná záchranná služba je oba přepravila k ošetření do nemocnice,“ popsala šumeperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Dechové zkoušky ukázaly, že ani jeden z řidičů obou aut nejel pod vlivem alkoholu, hmotné škody jsou předběžně odhadovány na 80 tisíc korun. Na místě museli kvůli vyteklým kapalinám z havarovaných aut zasahovat i hasiči.

„Veškerými okolnostmi, za nichž k nehodě došlo, se policisté nadále zabývají,“ doplnila Vybíhalová.

Nehod s podobně netradiční příčinou vyšetřovali policisté v posledních letech v regionu několik. Například loni havarovala řidička na Jesenicku kvůli tomu, že se ohlédla po kočce, kterou s sebou vezla.

Přímo na Šumpersku zase v říjnu 2018 stačilo chvilkové ohlédnutí řidiče po spolujezdcích na zadních sedadlech k tomu, aby vyjel ze silnice a vůz skončil převrácený. Do nemocnice bylo posléze převezeno všech pět členů osádky vozu, dva se zraněními a zbylí na preventivní vyšetření.

Autor: