Opilý mladík boural a prorazil pneumatiku, chybějící rezervu si ukradl

  15:50
Hned několikrát porušil zákon mladík, který naboural s autem v Bohuslavicích na Šumpersku. Za volant neměl vůbec usednout, protože má řízení zakázáno a navíc byl opilý, a navrch při snaze vyhnout se následkům vyrazil ukrást náhradní kolo.

Opilý mladík se zákazem řízení narazil do obrubníku a zničil si pneumatiku. Protože neměl funkční rezervu, vyrazil si ji se spolujezdcem ukrást. | foto: Policie ČR

Podle informací, které policie nyní zveřejnila, havaroval třiadvacetiletý řidič jedoucí ve Škodě Octavia s o čtyři roky mladším spolujezdcem o uplynulém víkendu, když nezvládl jízdu a narazil do obrubníku. Při tom si poničil obě kola na pravé straně a na jednom z nich si prorazil pneumatiku.

„Na místě nehody ale nezastavil a pokračoval v jízdě až do obce Lukavice. Tam si chtěl poškozené kolo vyměnit, ale zjistil, že má na rezervě vyfouknutou pneumatiku a situaci tedy bude muset vyřešit jiným způsobem,“ popsala šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Dvojice se proto následně vydala do nedalekého oploceného areálu skladu, ze kterého vzala tři kola a navrch si přibrala propan-butanovou lahev a plastový kanystr. Všimli si jich ovšem svědci, kteří je nahlásili policii.

Fotogalerie

Hlídka pak mladíky objevila ve chvíli, kdy měli auto zvednuté na zvedáku a zrovna vyměňovali zničené kolo. Při následném vyšetřování si navíc všimli, že řidič jeví známky opilosti.

„Policisté ho proto vyzvali k dechové zkoušce, při které mu přístroj naměřil bezmála 2,5 promile alkoholu a při opakované zkoušce hodnotu jen o něco málo nižší. Následně navíc zjistili, že na základě rozsudku šumperského okresního soudu mu platí zákaz řízení až do konce roku 2024,“ doplnila Vybíhalová.

Oba mladíci jsou nyní podezřelí z krádeže a řidič pak také z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za to mu hrozí až tříleté vězení.

Autor: