Šoférovi dodávky se nepodařilo předjet, napadl řidiče osobního auta

  11:32
Své emoce nezvládl řidič dodávky, který se u Přemyslovic na Prostějovsku pokoušel předjet osobní auto. Když se mu to nepodařilo, na vůz najížděl, posléze ho předjel, zablokoval mu cestu a ve vzteku řidiče osobního vozu napadl. Po agresorovi nyní pátrá policie, hrozí mu až rok vězení.

Agresivní řidič rozbil boční sklo u automobilu, který nemohl předjet. | foto: Policie ČR

Řidič dodávky značky Mercedes jel v úterý dopoledne směrem z Prostějova na Přemyslovice. V kopci nad obcí Hluchov se zařadil za osobní vůz Rover 45.

„V nepřehledném úseku a přes plnou čáru začala dodávka vůz, který řídil mladý řidič, předjíždět. Když se manévr nezdařil kvůli protijedoucímu vozidlu, musela se zařadit zpátky,“ popsala mluvčí policie Miluše Zajícová.

Řidič dodávky se pak přestal ovládat. Na rover začal najíždět, v Přemyslovicích ho předjel a zablokoval mu cestu. Autu se podařilo dodávku objet, ale v dalším kopci ho opět předjela a znovu mu zablokovala cestu. 

„Obě vozidla tam zastavila, řidič dodávky vystoupil, přes otevřené okno na sedícího mladíka zaútočil a dal mu ránu pěstí. Aby nedocházelo k dalšímu napadání, mladík rychle zavřel okno. Podezřelý muž byl ale natolik agresivní, že začal do auta kopat a pěstí rozbil okno v místě, kde poškozený seděl,“ uvedla mluvčí policie.

Útočník se pak vrátil k dodávce a mladíkovi se podařilo ujet. Zraněný nebyl a celý incident nahlásil na policii. Škoda je patnáct tisíc korun, po agresivním řidiči nyní policie pátrá. 

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu poškození cizí věci s jednoletou trestní sazbou odnětí svobody,“ podotkla mluvčí policie Zajícová.

Další agresivní řidič vyhrožoval jinému taserem

V Olomouckém kraji to za poslední měsíc není jediný případ vyhroceného konfliktu mezi řidiči. Z nebezpečného vyhrožování je podezřelý 56letý muž, který na začátku května ve Zlatých Horách na Jesenicku ohrožoval taserem jiného 39letého řidiče.

„Předjel jeho vůz a prudce před ním zabrzdil. O kus dál pak zastavil šikmo přes cestu tak, aby zablokoval silnici. S elektrickým taserem v ruce šel k řidiči a namířil ho proti němu se slovy, že má deset milionů voltů, a to ho zabije,“ popsala případ mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Napadenému řidiči se nakonec podařilo utéct a agresor odjel pryč. „V případě uznání viny hrozí 56letému muži trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Neubauerová.

Autor: