Losování rozhodne o pacientech pro dvě nové zubní ordinace na Bruntálsku

  15:14
Nechtějí nedůstojné dlouhé fronty a tlačenice, proto se vedení Nemocnice v Krnově rozhodlo při výběru pacientů nových dvou zubních ordinací pro neobvyklý způsob. O tom, kdo bude mít zubaře, rozhodne losování ze všech přihlášených zájemců.

Nová zubní ordinace čeká na pacienty, ti musejí doufat ve štěstí při losování. | foto: Sdružené zdravotnické zařízení Krnov

Krnovská nemocnice chystá na začátek příštího roku otevření nových zubařských ordinací ve Městě Albrechticích a v Rýmařově, přičemž tam svého zubaře zoufale shání mnoho lidí.

„Zubař v našem regionu schází bezmála třiceti tisícům lidí. Snažíme se tento problém řešit a po novém roce otevřeme naši pátou a šestou ordinaci,“ uvedl ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec s tím, že se už podařilo zprovoznit ordinace v Krnově, v Horním Benešově, v Břidličné a ve Vrbně pod Pradědem.

Zájemci musí nejprve vyplnit předregistrační formuláře. Ve Městě Albrechticích buď on-line v pondělí 21. listopadu od 8 do 15 hodin, nebo osobně ve stejný čas v prostorách připravované ordinace v nemocnici v Městě Albrechtice.

O týden později se totéž zopakuje v Rýmařově, a to také on-line, nebo osobně u rýmařovské polikliniky. Podrobnosti k získání a vyplnění formulářů najdou zájemci zde.

Losovat budou zástupci nemocnice a města

Jenže každá z ordinací přijme „jen“ tisíc lidí, z odevzdaných formulářů se proto konkrétní pacienti budou losovat.

„Vyplněné formuláře dostanou číslo a zástupce nemocnice a zástupce konkrétního města vylosují tisíc číslic,“ zmínil ředitel Václavec.

Doplnil, že do konce února budou vylosovaní zájemci kontaktováni.

„Bohužel kapacita každé ordinace je omezena. Tudíž všem, kteří neobdrží naši odpověď o vylosování do konce února, nezbývá než v hledání stomatologa pokračovat,“ upozornil ředitel krnovské nemocnice.

Mluvčí krnovského zdravotnického zařízení Jiří Krušina řekl, že předregistrační formulář nemocnici k ničemu nezavazuje. „V případě, že při zpracování formulářů bude zjištěno, že jeden člověk podal více žádostí, budou automaticky vyřazeny ze slosování,“ upozornil.

Svého zubaře nemají tisíce lidí zejména v moravských a moravskoslezských regionech. V poslední době museli zájemci vystát řadu hodin kvůli registraci například v Hustopečích na Břeclavsku, v Jihlavě nebo v ostravské části Lhotka.

Autor: