Zlodějka šla z obchodu s plnou náručí oděvů, prozradil ji bezpečnostní čip

  12:06
Nebývale drze se zachovala zlodějka v jednom z ostravských obchodních center. Prodejnu opustila s náručí přetékající ukradeným oblečením. Na odchodu ji však prozradil plastový bezpečnostní čip. Když ji ostraha dopadla, našlo se u ní kradené zboží za 15 tisíc korun.

Případ se odehrál loni 30. prosince, kdy se šestatřicetiletá žena z Olomouce rozhodla, že si udělá radost a pojede do Ostravy za „nákupy“.

První úlovek ukořistila ve sportovním obchodě v nákupním centru v Mariánských Horách, odkud si bez placení odnesla bundu. Poté přejela do další nákupní galerie v centru Ostravy, kde už kradla ve větším.

Postupně procházela různé obchody a ve třech se jí podařilo do svých tašek ukrýt zboží a projít ven bez zaplacení. „Nejčastěji šlo o spodní prádlo, šaty, teplákové soupravy, ale také rukavice, klobouk i další zimní bundy,“ popsala policejní mluvčí Eva Michalíková. 

Při poslední krádeži ale zlodějka ztratila opatrnost. Nabrala si plnou náruč oblečení a bezstarostně odcházela z prodejny. U východu ji ale prozradil plastový bezpečnostní čip, který se v obchodech dává na oděvy.

„Jak následně uvedla ve výpovědi, z oblečení jej odstranila a schovala v kapse, ale zřejmě jej zapomněla vyhodit. Při odchodu z obchodu se spustil alarm a v tu chvíli si podezřelé všimla prodavačka a také pracovník bezpečnostní agentury,“ přiblížila policejní mluvčí. 

Zlodějku zakrátko dopadli ve společných prostorech centra. Při prohlídce u ní policisté našli kradené věci za celkem 15 tisíc korun ze čtyř obchodů.

Podezřelou převezli na služebnu do centra Ostravy, kde zjistili, že v oboru není nováčkem. „V rejstříku trestů má již deset záznamů především majetkového charakteru,“ prozradila Michalíková.