iDNES.cz

Někdo ukradl autosedačku, rodina s postiženým chlapcem teď nemůže cestovat

  13:34
V Ostravě někdo ukradl z auta speciální sedačku za sedmdesát tisíc korun. Rodina ji měla pro postižené dítě, bez ní teď nemohou cestovat.

Takto vypadá odcizená autosedačka | foto: Policie ČR

Speciální autosedačku pro postiženého syna ukradli rodině ze zamčeného auta na přelomu roku. „Vozidlo bylo zaparkováno na Cholevově ulici v Ostravě-Hrabůvce. Neznámý pachatel se vloupal do Chevroletu Orlando mezi 30. prosincem a 2. lednem,“ řekla Eva Michalíková, policejní mluvčí.

Autosedačka pro handicapovanou osobu stojí v obchodě sedmdesát tisíc korun. Pro rodinu je nezbytnou součástí života. „Bez pomůcky nemůže rodina cestovat. Jde o autosedačku značky Carrot v kombinaci šedé, černé a červené barvy. Má nosnost sedmdesát kilogramů,“ popsala hledaný předmět Michalíková.

Aby se neznámý pachatel dostal do vozidla, rozbil okno dveří. „Kromě sedačky ukradl i malý technický průkaz a povinnou výbavu,“ dodala mluvčí.

Policie žádá veřejnost o pomoc. „Uvítáme jakékoliv informace k osobě pachatele. Také k autosedačce, kterou může někdo nabízet k prodeji, nebo dát do zastavárny,“ doplnila Michalíková. Informace mohou lidé sdělit na lince 158 nebo na nejbližší služebně.

Policisté prošetřují případ pro podezření z krádeže. Pachateli hrozí až dva roky vězení.

Autor:
zpět na článek