VIDEO: Hodinky měli zloději na dosah, stačilo protáhnout ruku mříží

  14:54
Dva muži ukradli hodinky ze zavřeného obchodu. Protáhli ruku mříží a s lupem odešli. S jedním z nich byla na místě i žena, která krádeži přihlížela. Vše natočily kamery. Policie po zlodějích pátrá, lidé mohou pomoct s identifikací.

Dva muži ukradli v září hodinky z klenotnictví, které sídlí v obchodním centru v Ostravě-Porubě. Ve večerních hodinách využili toho, že prodejna byla zavřená a chránila ji jen spuštěná mříž. Akci sledovaly bezpečnostní kamery.

„První muž prostrčil ruku spuštěnou mříží a podařilo se mu otevřít skleněnou vitrínu. Z té ukradl švýcarské hodinky. Celou dobu s ním také byla žena, která přihlížela zpovzdálí,“ uvedla Eva Michalíková, mluvčí ostravské policie.

„Po chvíli využil svoji příležitost další muž, který ze stejné vitríny odcizil další zboží. Celkem přišlo klenotnictví o věci za zhruba 50 tisíc korun. Krádeže se staly 21. září,“ dodala Michalíková.

Policisté zloděje nechytili a krádeže prověřují. Při pátrání požádali o pomoc veřejnost. Kdokoliv pachatele na videu nebo fotografiích pozná, může se ozvat.

„Kdo pachatele pozná, může nám zavolat na linku 158, nebo se zastavit na policejní služebně,“ uzavřela Michalíková.