VIDEO: Zloděj v Ostravě ukradl přes padesát bicyklů. Zvládl i tři za večer

  10:44
Policisté obvinili muže z Ostravy z krádeží více než padesáti kol. Recidivista se mnohdy nespokojil s jedním odcizeným bicyklem a na místo činu se i několikrát vrátil. Protože kradl i v době nouzového stavu, hrozí mu osm let vězení.

Osmatřicetiletého muže už v polovině roku komisař obvinil ze spáchání více než 40 případů, kterých se měl dopustit od ledna do června. Následné předvolání k soudu ale obviněný ignoroval a místo toho kradl dál. „Kriminalisté mu prokázali dalších 13 skutků,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Soudkyně následně rozhodla o jeho vzetí do vazby.

Muž se při krádežích zaměřoval na kolárny, kočárkárny i sklepy panelových domů, přisvojoval si ale i kola zamčená před prodejnami a obchodními domy.

Za večer dokázal ukrást i několik bicyklů. Kamery jej například jedné noci přistihly, že se na místo činu opakovaně vrátil a za pár minut odcizil tři kola.

Majitelům dotyčný způsobil škodu za více než 500 tisíc korun. Kriminalistům po zadržení řekl, že svého dosavadního způsobu života lituje, a po návratu z vězení bude mít snahu se napravit. 

Za mřížemi může strávit až osm let, trestných činů se totiž dopouštěl i v době nouzového stavu.

Autor: