VIDEO: Hasiči zachránili kotě z úzké kanalizace. Využít museli i vysavač

  13:46
V Ostravě-Zábřehu uvázlo černé kotě ve svodu dešťové vody. V úzkém potrubí sestoupilo zhruba tři metry pod úroveň země a nemohlo zpět. Žalostné mňoukání neuniklo pozornosti obyvatel domu, kteří zavolali hasiče.

„Hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz použili důvtip a různé prostředky, včetně odchytového oka, průmyslového vysavače, nebo štěrbinové kamery,“ uvedl tiskový mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Fotogalerie

Hasičský tým nebyl jediný, který musel v poslední době pomáhat zvířatům v nouzi. Před několika dny zachraňovali hasiči na jižní Moravě dvě kozy. Volal jim jejich chovatel. 

Kozy byly již druhý den uvězněné ve výšce několika desítek metrů na stěně mikulovského lomu. Přestože se případ zpočátku jevil jako banalita, jednalo se o riskantní zásah, kterého se účastnilo několik jednotek hasičů. Na místo musela přijet lezecká skupina z Hodonína a hasiči z brněnské stanice, kteří se specializují na odchyt zvířat.

Hasiči nejprve zajistili zvířata proti pádu do lomu navlečením lana přes rohy obou koz pomocí trhacího háku. Poté se k nim dva hasiči spustili a pomocí hasičských opasků je vytáhli do bezpečí. Celý zásah dopadl dobře a obě zvířata vyvázla bez zranění. Majitel, který celý zásah sledoval, si je poté převzal.

Autoři: ,