Při nakládce se daly do pohybu vagony plné dřeva, projely přes tři přejezdy

  13:42
Nehodu, která se stala na železnici na Bruntálsku, vyšetřují od pondělka policisté. Ve Vrbně pod Pradědem se samovolně rozjela souprava šesti vagonů plných dřevní kulatiny. Vozy při své kilometrové cestě projely i přes tři přejezdy, událost se obešla bez zranění.

Nehoda se stala v pondělí dopoledne kolem půl desáté. „Doposud neznámá osoba při nakládce dřevní kulatiny v manipulačním skladu lesní společnosti poblíž ulice Zlatohorské ve Vrbně pod Pradědem řádně a dostatečně nezajistila šestici za sebou zapojených železničních vagonů, které se samovolně rozjely po koleji ve směru k místnímu vlakovému nádraží,“ informoval policejní mluvčí René Černohorský.

Neřízené vagony pak projely přes tři nechráněné železniční přejezdy, opatřené pouze dopravním značením, a urazily přibližně jeden kilometr, než najely na slepou kolej, kde dva z vozů vykolejily.

Při události se nikdo nezranil. „Celková hmotná škoda na majetku se nadále zjišťuje,“ doplnil Černohorský s tím, že policisté záležitost šetří jako podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

„O incidentu víme, na místo nehody jsme ale nevyjížděli,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že škoda se zatím odhaduje na 400 tisíc korun.

Autor: