Ve Frýdku-Místku bude méně kolon, sjezdy u Polárky jsou otevřené

  16:34
Řidičům ve Frýdku-Místku a Českém Těšíně se na začátku prosince výrazně uleví. Končí totiž dvě stavby, které komplikovaly provoz v obou městech. Ve Frýdku-Místku jde o nájezdové rampy u haly Polárka, v Českém Těšíně o most na obchvatu na silnici I/48.

Od jara trvající oprava nájezdových ramp k hale Polárka skončila. | foto: Město Frýdek-Místek

„Od prvního prosince plně zprůjezdňujeme sjezdy a nájezdy u nákupního centra Frýda ve Frýdku-Místku a stejný den začne plnohodnotně sloužit opravený most na obchvatu Českého Těšína,“ informoval Miroslav Mazal z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic s tím, že frýdecko-místecká oprava vyšla na 48,4 milionu korun bez DPH a českotěšínská akce byla o milion korun dražší.

Ve Frýdku-Místku znamená ukončení oprav nájezdových ramp u haly Polárka například výrazné zmenšení dlouhých kolon na Masarykově třídě, kudy vedla jedna z objízdných tras.

„Po téměř celoroční opravě se uvolní především průjezd třídy T. G. Masaryka u Nového bytu, který se ukázal být opravdu úzkým hrdlem,“ řekl náměstek frýdecko-místeckého primátora pro dopravu Leonard Varga.

Ve Frýdku-Místku také s napětím čekají, zda se podaří ještě letos dokončit první etapu obchvatu města. Podle ŘSD bude záležet především na počasí. „Dokud podmínky dovolí, bude pokračovat současné maximální tempo stavby dálnice D48. Platí snaha zprovoznění některých částí ještě tento rok, rozhodnou venkovní teploty následujících týdnů,“ napsalo ŘSD na svém twitterovém účtu.