Vandal rozlámal náhrobní kámen a rozbil lucerny, policie hledá svědky

  12:04
Neznámý vandal poškodil náhrobky na hřbitově v Polance nad Odrou u Ostravy. Rozlámal náhrobní kámen a rozbil lucerny. Policisté po pachateli pátrají a žádají o pomoc i veřejnost.

Neznámý vandal rozlámal jeden náhrobek | foto: Policie ČR

Oznámení o poškození hrobů na hřbitově v ulici Anny Letenské v Polance nad Odrou přijali policisté koncem minulého týdne.

„Zatím nezjištěný vandal rozlámal náhrobní kámen. Poškodil skleněnou výplň vitríny a rozbil dvě lucerny. Celkem způsobil škodu za třicet tisíc korun,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Pachatel je podezřelý z poškození cizí věci. Policisté po něm pátrají.

„Žádáme veřejnost o pomoc při zjištění totožnosti pachatele. Kdokoliv se pohyboval na hřbitově a viděl tam podezřelé osoby, může se ozvat na tísňovou linku 158 nebo kontaktovat nejbližší služebnu,“ doplnila Michalíková.

Policisté žádají lidi, kteří chodí na hřbitovy, o ostražitost. „Víme, že občané vzpomínají na své nejbližší zesnulé před vánočními svátky častěji. Když na hřbitově spatří nevhodné chování, prosíme je, ať nám to co nejdříve oznámí,“ podotkla Michalíková.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: