Muž doma spadl do jímky, s vodou po prsa volal přes dvě hodiny o pomoc

  13:24
V ohrožení života se ocitl šedesátiletý muž v Třinci, který zakopl a spadl do domovní jímky na dešťovou vodu. Protože nedokázal vylézt, stál přes dvě hodiny téměř celý v chladné vodě a volal o pomoc. Nakonec mu pomohli policisté.

ilustrační snímek | foto: Bytecheck

Policisty přivolal v neděli večer muž, který uvedl, že od souseda slyší opakované volání o pomoc, ale kvůli obavám z jeho psa má strach vejít na jeho dvorek.

„Třinecká hlídka na nic nečekala a ihned přeskočila plot, následně neuzamčeným zadním vchodem vstoupili do přilehlého sklepa, odkud se volání o pomoc ozývalo,“ popsala policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Ve sklepě policisté spatřili muže v asi třímetrové jímce, který měl vody až po prsa. Zjevně byl podchlazený a neměl šanci se vlastními silami z jímky dostat.

„Zraněného muže hlídka vytáhla za pomocí policejního teleskopického žebříku. První pomoc mu byla poskytnuta přivolanými zdravotníky, kteří jej s podchlazením a zraněním končetin převezli do nemocničního zařízení,“ přiblížila mluvčí Bělunková.

Muž ještě před převozem vysvětlil, že chtěl zkontrolovat stav vody, ale zakopl a do jímky přepadl. „O pomoc volal více jak dvě hodiny, než ho soused zaslechl,“ podotkla Bělunková.

Autor: