Řidič na Karvinsku se asi chtěl na silnici otočit. Střet vozidel nepřežil

  7:36
Tragicky skončila v pátek odpoledne nehoda v katastru obce Těrlicko na Karvinsku. Při srážce dvou vozidel zemřel 69letý řidič, další tři lidi museli ošetřit záchranáři a skončili v nemocnici.

Situace na místě tragické nehody v katastru obce Těrlicko na Karvinsku. (21. ledna 2022) | foto: HZS MSK

Podle prvotních zjištění vyšetřujících policistů starší muž směřoval před 15:30 hodin po silnici I/11 od Těrlicka na Český Těšín. Zřejmě však najednou zajel ke krajnici. 

„Rozhodl se na silnici otočit, či odbočit na komunikaci situovanou po jeho levé ruce. Při tomto manévru došlo ke střetu s osobním vozidlem řízeném ženou, které pravděpodobně jelo za ním,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Na místo okamžitě vyrazily týmy záchranářů, hasičů a policie. Z ostravské základny vyletěl i vrtulník záchranářů. 

„Po příjezdu hasiči zjistili, že během nehody došlo ke zranění tří osob, které byly mimo havarovaná vozidla, jedna osoba však zůstala zaklíněna ve vozidle a nejevila známky života,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Lukáš Popp. Muže se snažili vyprostit, současně už mu hasiči i záchranáři poskytovali první pomoc přímo ve zdemolovaném vozidle.

„Muž byl v bezvědomí, bezdeší a došlo u něj k selhání krevního oběhu. Posádky se mu během rozšířené resuscitace snažily několik desítek minut obnovit srdeční činnost. Bohužel ani za pomoci přístrojové techniky a léků jejich úsilí nevedlo k úspěchu a pacient na místě podlehl vnitřním poraněním v oblasti hrudníku,“ popsal mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Zraněná žena stejného věku utrpěla středně těžké poranění hrudníku, zůstala však při vědomí. Po ošetření ji sanitka převezla do třinecké nemocnice. Záchranáři se postarali také o 55letou ženu se zraněnou nohou a hrudníkem a o dvě malé děti bez známek vnějšího zranění. „ Všichni tři byli transportováni do havířovské nemocnice,“ dodal Humpl.

Při zásahu byla frekventovaná silnice uzavřená a doprava jezdila po objízdných trasách. Hasiči odklidili trosky aut a vozovku očistili. Okolnostmi nehody se nyní zabývají policisté. „Výsledek provedené orientační dechové zkoušky byl u řidičky negativní. V šetření příčin nehody pokračujeme,“ potvrdila mluvčí Štětínská.

Tragická nehoda se stala na silnici I/11 v katastru obce Těrlicko na Karvinsku.

Tragická nehoda se stala na silnici I/11 v katastru obce Těrlicko na Karvinsku.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: