Šest strážníků z ostravské služebny má koronavirus, hygiena ji uzavřela

  14:38,  aktualizováno  27. května 10:45
Celkem 59 strážníků z jedné služebny Městské policie v Ostravě je v současnosti v preventivní karanténě. U šesti jejich kolegů totiž testy prokázaly nemoc covid-19. Hygiena rozhodla o uzavření pracoviště. Spojitost s ohniskem na Dole Darkov mluvčí strážníků vylučuje.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: MF DNES

Mluvčí Městské policie v Ostravě Jindřich Machů potvrdil, že se pozitivní výsledky a karanténa týkají služebny Martinovská. „Služebna byla krajskými hasiči dezinfikována,“ podotkl zástupce strážníků. Na případ upozornil server Novinky.cz.

Koronavirus v Česku

Tomáš Řehoř přijel po více než dvou měsících navštívit maminku Květu Markovou, která byla po celou dobu v izolaci v domě Clementas v Mlékovicích. (25. května 2020)
Po více než dvou měsících se děti vracejí do škol. U vchodů si žáky přebírali jejich učitelky či asistentky. Děti musely s sebou mít čestné prohlášení o tom, že nejsou nemocné. Na snímku ZŠ a MŠ Kubatova České Budějovice. (25. května 2020)
Po více než dvou měsících se děti vracejí do škol. Na snímku ZŠ Otokara Březiny v Jihlavě. (25. května 2020)

Ve středu zástupci Krajské hygienické stanice (KHS) rozhodli o preventivním uzavření služebny. Pětašedesát strážníků v současnosti testují. Hygienici zatím vyhodnotili vzorky z 41 odběrů, pozitivní výsledky doposud mělo šest lidí. 

Jak se nákaza na služebnu dostala, zatím nelze jednoznačně prokázat. „Předpokladem je průnik z vnějšího prostředí, tedy nikoliv v souvislosti s přímým výkonem služby,“ upřesnil Machů.

Zároveň vyloučil, že by nákaza na ostravské služebně mohla mít spojitost s nedalekým ohniskem nákazy na Dole Darkov. „Spolupracujeme s hygienou, která trasuje kontakty strážníků. Spojitost s Darkovem můžu vyloučit,“ doplnil mluvčí.

Výskyt onemocnění by neměl zkomplikovat obsazenost služeb. V obvodu spadajícím pod služebnu Martinovská se budou pohybovat strážníci z dalších pracovišť a útvarů. „Vycházíme z připravených krizových scénářů pro tento případ,“ dodal Machů.

V Ostravě v současnosti pracuje 623 strážníků.

Autor: