iDNES.cz

Ostrava prodá pozemky u Stodolní ulice, v rezidenci vznikne 158 bytů

  14:50,  aktualizováno  26. ledna 13:10
Město Ostrava jedná s firmou, která chce odkoupit pozemky poblíž centra města. Na jejich místě by měl vzniknout komplex budov Rezidence Stodolní.

Autorem návrhu je renomované architektonické studio Bogle Architects | foto: Bogle Architects

Atraktivní lokalita u známé Stodolní ulice v centru Ostravy, i s komplexem polorozpadlých budov určených většinou k demolici, již brzy získá nového vlastníka.

Město chce své pozemky o rozloze 3 747 metrů čtverečních mezi ulicemi Porážkovou, Stodolní a Masnou prodat akciové společnosti Linkcity Czech Republic za 24 milionů korun. Rozhodli o tom ostravští radní.

Podle mluvčí Gabriely Pokorné obdrželo město v termínu dvě nabídky zájemců o koupi komplexu nazývaného Rezidence Stodolní. Kromě vítěze také od společnosti Promet Commercial.

„Společnost tam zamýšlela postavit multifunkční budovu s obchodními prostory, byty, garáží i hotelem. Její nabídka ale nesplnila podmínky vyhlášené městem, a to především z hlediska navrhované struktury zástavby, proto nemohla být akceptována,“ uvedla Pokorná.

Město nyní jedná s vítěznou společností o smlouvě, která stanoví termíny realizace a další podmínky stavby v sousedství historických jatek, jejichž rekonstrukce se chýlí ke konci. Návrh smlouvy schválí zastupitelé města na jaře.

Vybraný investor chce do čtyř let zastavět pozemky multifunkční budovou určenou pro rezidenční bydlení i aktivní odpočinek, doplněnou o přízemí s obchody.

„Návrh pracuje s kontextem lokality a života v ní. Ctí i její historii. Vytváří kvalitní vícepodlažní architekturu v centrální části města a přísně reflektuje genius loci historických jatek,“ okomentoval projekt ostravský primátor Tomáš Macura. „Kromě komerčních prostor je v plánu výstavba 158 bytů včetně parkovacích míst. Smysluplnost záměru navíc korunuje architektonické řešení, které souzní s historií místa.“

Návrh zástavby zpracovala společnost Bogle Architects, kterou inspirovala právě architektura jatek. To se odrazilo v industriální architektuře určené pro moderní bydlení. Součástí komplexu budou i dva vnitřní dvory, jeden pro obyvatele, druhý i pro veřejnost.

zpět na článek