Muž mámil čtyři roky intimní videa ze školaček, vydával se za mladšího

  12:36
Čtyři roky procházelo pětačtyřicetiletému muži obtěžování dívek na sociálních sítích a internetových seznamkách. Od nezletilých školaček získával pod falešnou identitou intimní videa i fotografie. Když se to dívkám znechutilo, začal je vydírat.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: koláž iDNES.cz

Muž z Olomoucka ze sebe udělal na sociální síti pohledného šestnáctiletého chlapce a seznamoval se s dívkami napříč republikou. Vyhledával školačky ve věku od 12 do 15 let.

„S těmi pak navazoval komunikaci, vyznával jim náklonnost, lásku a následně po nich požadoval zasílání intimních materiálů,“ popsal šéf oddělení kybernetické kriminality moravskoslezské policie Ondřej Vaněk.

Dívky muži zprvu posílaly intimní fotografie a videa dobrovolně, když později odmítly, začal je vydírat.

„Hrozil tím, že když nebudou zasílat další materiály, začne ty již obdržené šířit na sociálních sítích, posílat je kamarádům či jejich rodinám,“ vysvětlil Vaněk.

Školačky z toho měly obavu a většina z nich o kontaktu s neznámým doma mlčela. Jednu dívku tak starší muž obtěžoval dlouhé čtyři roky.

Muži hrozí 12 let za mřížemi

Policisté mu přičítají pravidelný kontakt s minimálně šesti děvčaty. Stačilo mu si s oběťmi psát a získávat od nich intimní materiály, na osobní schůzku mezi nimi nikdy nedošlo, ani ji neinicioval.

Jeho jednání učinila přítrž až jedna z dívek, která vše prozradila rodičům.

„Dotyčná žije v Moravskoslezském kraji, proto se případem zabýváme my,“ vysvětlil Vaněk při setkání s novináři v Ostravě.

Policisté muže zadrželi a sdělili mu obvinění z trestného činu sexuálního nátlaku a souvisejících mravnostních deliktů. „Za toto jednání mu hrozí dvanáct let odnětí svobody,“ dodal kriminalista.

Muž, který žil sám a byl nezaměstnaný, čeká na soud ve vazbě.

Autor: