Recidivista se zákazy řízení neplatil za tankování a ujížděl policistům

  10:04
Policisté z Karviné naháněli ujíždějícího řidiče. Muž tankoval bez placení, měnil registrační značky a soud mu již dříve udělil zákaz řízení. S tím ho chytila hlídka už před dvěma týdny. Za volant ale sedl i v posledních dnech.

Hlídka policistů z Karviné ve středu pronásledovala ujíždějícího řidiče. Informaci o něm dostala proto, že ujel bez placení z čerpací stanice.

„Policisté si všimli vozidla na křižovatce ulic Ostravská a Havlíčkova. Řidiči dali pokyn k zastavení. On ale výzvu nerespektoval, místo toho sešlápl plyn a začal ujíždět,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Pronásledovaný recidivista projel Orlovou do obce Doubrava, ze které se vrátil zpět do Orlové. „Na Klášterní ulici ho policisté dostihli a zadrželi,“ doplnila Viačková.

Lustrací hlídka zjistila, že sedmačtyřicetiletý recidivista porušil v poslední době zákon opakovaně a soud ho dříve už devatenáctkrát potrestal.

„V polovině listopadu ho zastavili policisté v Českém Těšíně. Zjistili, že mu ostravský okresní soud vyslovil zákaz řízení do roku 2022. Později zase v Karviné natankoval do vozidla, které mělo namontované cizí registrační značky. Odjel bez placení,“ řekla Viačková.

Muž je obviněný z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z krádeže.

„Státní zástupce na obviněného podal návrh na vzetí do vazby. O návrhu rozhodne soud,“ uzavřela Viačková.

Autor: