Údajní příbuzní uprchlého vězně na Facebooku řešili, u koho je schovaný

  16:12
Sociální sítě baví diskuze pod facebookovým oznámením o vyhlášeném pátrání po vězni, který utekl z pracoviště ve Frýdku-Místku. Pod textem se údajní příbuzní pozdravují a oznamují, kde se ukryl. Policisté nakonec vězně našli jinde.

Pátrání po tehdy uprchlém vězni, s komentáři, které pobavily sociální sítě. | foto: Události Ostrava

Třicetiletý M. D. byl odsouzen za krádeže a za své provinění pykal ve věznici v Ostravě-Heřmanicích. Využil možnosti pracovat, přičemž vězni dojížděli do Frýdku-Místku.

„Jenže v úterý ve 20:45 hodin při určeném zaměstnání z pracoviště ve firmě na ulici Pionýrů odešel neznámo kam,“ informovala policejní mluvčí Dana Kubzová. Policisté také společně s popisem a fotografií dotyčného informovali, že před umístěním do věznice pobýval v Opavě, kde také kradl.

Policejní pátrání se objevilo v médiích i na sociálních sítích. Na Facebooku Události Ostrava se v komentářích objevila pozoruhodná sdělení. Nejprve tam někdo s profilem pojmenovaným Karel D. napsal: „Drž se, máš svůj rozum a já tady budu pořád pro tebe. Karlos tata.“. A hned pod tím reagoval profil Alda Niki D. s oznámením: „Tati, neboj je u nás.“ Přidal i vztyčený palec.

Muž pobýval mezi opavskými bezdomovci

Další diskutující se neubránili ironii. Martin vám děkuje, připsal další z diskutujících.

Diskuze neunikla ani kriminalistům. „Samozřejmě jsme tyto příspěvky prověřovali,“ uvedla policejní mluvčí Kubzová. U příbuzných však vězně nenašli, nalezli ho v Opavě, tedy více než padesát kilometrů daleko od Frýdku-Místku.

„Pobýval v lokalitě, kde žijí zejména osoby bez přístřeší,“ dodala policejní mluvčí s tím, že na zveřejnění pátrání přišlo mnoho poznatků, za což policisté děkují. „Informace vedoucí ke zjištění pohybu hledaného však policisté získali vlastní činností,“ zakončila Dana Kubzová.

Autor: