iDNES.cz

Při požáru věžáku v Ostravě se zranili čtyři lidé, na oheň upozornily kočky

  11:18
Dramatické ráno prožili obyvatelé věžového domu v ostravském obvodu Poruba. V jednom z bytů začalo hořet, proto přes čtyřicet nájemníků muselo z bytu ven, čtyři z nich utrpěli zranění.

V jednom z bytů jedenáctiposchoďového domu v Ostravě-Porubě hořelo. (29. července 2020) | foto: HZS Moravskoslezského kraje

Operační středisko hasičů se o požáru ve Vietnamské ulici dozvědělo před čtvrtou hodinou ranní. „Hned vyjely dvě jednotky ze stanic Poruba a Zábřeh, a to včetně výškové techniky,“ poznamenal krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hořelo v bytě v osmém poschodí jedenáctiposchoďového domu. Spící obyvatele bytu na vážný problém upozornily jejich kočky. 

„Vhodnější by byl určitě automatický hlásič požáru, který však v bytě nebyl vůbec instalován. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za šest minut, zhruba hodinu jim zabralo dohašování,“ přiblížil Kůdela.

Nikdo nepřišel o život, čtyři lidé však byli zraněni. Popálený byl muž, který vynesl hořící matraci na balkon. Od ní byly kouřem a žárem poškozeny další tři lodžie nad bytem. Kvůli podezření na nadýchání jedovatých zplodin hoření odvezli záchranáři do nemocnice matku s dítětem.

„Čtvrtá osoba se údajně zranila při neřízeném odchodu několika desítek lidí z domu ven, což se však stalo ještě před příjezdem hasičů,“ poznamenal Kůdela. Vyšetřování případu pokračuje.

Autor:
zpět na článek