Policie už zná totožnost muže, který v Ostravě skočil na jedoucí auto

  17:00,  aktualizováno  21. září 15:52
Díky záznamu z kamery a pomoci veřejnosti zjistili policisté totožnost muže, který koncem srpna v Ostravě-Zábřehu riskoval život, když znenadání skočil na projíždějící automobil. Když ho vůz srazil, muž se zvedl ze země a odešel. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo, na autě však vznikla poměrně vysoká škoda.

Na videozáznamu je vidět, jak muž nejprve klidně kráčí po chodníku, přesněji po části určené pro cyklisty. Najednou se však rozběhne a bez zjevné příčiny skočí na kapotu projíždějící Škody Octavia.

Od vozu se odrazí a dopadne na silnici. Pak vstane a nakonec s ukřivděným výrazem, jako kdyby vůz za srážku mohl, odkráčí pryč.

„Chtěla bych poděkovat veřejnosti za pomoc. V současné době již policisté znají totožnost muže,“ informovala zhruba čtyřiadvacet hodin po zveřejnění videozáznamu policejní mluvčí Eva Michalíková. Proč muž na vozidlo skočil, policie zatím nekomentuje.

Incident se stal na konci srpna po 18. hodině v ostravské části Zábřeh. „Na vozidle byla způsobena škoda ve výši několik desítek tisíc korun,“ uvedla Michalíková.

Autoři: ,