Jedenáctiletý chlapec v Opavě skočil před vrstevnicemi do vody a utonul

  15:14
V Opavě v pondělí utonul jedenáctiletý chlapec. Hocha, kterého vpodvečer hledali policisté a hasiči, oživovali po vytažení z řeky Opavy v lokalitě poblíž Stříbrného jezera záchranáři, nedokázali mu však už pomoct.

ilustrační snímek | foto: Romana Navarová, iDNES.cz

Hoch se podle dosavadních zjištění policie vydal s jen o něco staršími dívkami (12 a 14 let) k břehu řeky Opavy, a to poblíž mostu u takzvaného Vojenského splavu na ulici Jaselské v Městských sadech. 

„Dosavadním prošetřováním a prověřováním bylo zjištěno, že chlapec ve výše uvedené době skočil z prostoru dřevěných desek u vyústění umělého koryta pro vodní sporty do řeky, přičemž následně jeho tělo zůstalo nehybně na hladině s hlavou ponořenou pod vodou,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský. 

Po chvíli se zcela potopil a dívkám se ztratil z dohledu. Ty zavolaly pomoc. Hasiči a policisté začali okamžitě po příjezdu prohledávat vodní tok, koryto řeky i přilehlé břehy. Po dvou a půl hodinách vytáhli bezvládné tělo z vody. 

Oživovací pokusy zahájili policisté s hasiči, poté je vystřídali přivolaní zdravotníci. „Záchranáři pokračovali ve snaze o jeho záchranu rozšířenou resuscitací. Za stálé srdeční masáže zajistili vstup do kostní dřeně pro podávání léků, prováděli také umělou plicní ventilaci,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Hoch ale bohužel zemřel. 

Policisté nařídili pitvu. „Prvotními procesními úkony nebylo zjištěno cizí zavinění na smrti nezletilé osoby a v současné chvíli policisté a kriminalisté Územního odboru Policie České republiky v Opavě zjišťují a ověřují veškeré okolnosti této tragické události,“ dodal René Černohorský.

Autor: